لیست قابلیت های جدید در وردپرس نسخه 3.9

لیست قابلیت های جدید در وردپرس نسخه ۳.۹

طبق برنامه زمانی منتشر شده در سایت رسمی وردپرس ، نسخه جدید این سیستم مدیریت محتوای محبوب در هفته سوم ماه آپریل به طور رسمی منتشر خواهد شد . اگر شما هم مثل من به تغییرات جدید علاقمند باشید برای دیدن ویژگی های جدید در نسخه بعدی لحظه شماری می کنید . از زمان انتشار نسخه ۳.۸ پیشگویی های متفاوتی از قابلیت های جدید وردپرس در ورژن بعدی انجام شده و می شود ، برخی از آن ها نسبت به بقیه از شانس بیشتری برای عملی شدن بهره مند هستند .

در این مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از قابلیت های جدید نسخه ۳.۹ وردپرس آشنا شوید .

مدیریت کاربردی ابزارک ها

نسخه ۳.۹ وردپرس با تغییرات اساسی در ظاهر کاربری بخش ابزارک ها ارائه می شود ، در نسخه جدید با قابلیت Widget Customizer مدیریت و شخصی سازی ابزارک ها را به شیوه ای نوین تجربه خواهید نمود . شما می توانید قبل از ذخیره سازی ابزارک ها ، تغییرات و چیدمان آن ها را به صورت زنده مشاهده کرده و پس از اطمینان از صحت عملکرد آن ها اقدام به ثبت چیدمان نهایی کنید . برای درک بهتر به تصویر زیر نگاه کنید :

 

Widget Customizer

Widget Customizer

 

البته این قابلیت در اصل توسط افزونه ای با همین نام ارائه می شود که در ورژن های بعدی قرار است در هسته وردپرس وجود داشته باشد . برای استفاده از Widget Customizer در ورژن فعلی وردپرس از افزونه آن استفاده کنید .

ابزارک های بهتر

Better Widgets نیز توسط یکی از توسعه دهنده های افزونه Widget Customizer ساخته شده است که قرار است در ورژن بعدی به طور پیشفرض در هسته وردپرس قرار داده شود . توسط این قابلیت جدید کشیدن و قرار دادن ابزارک ها در مکان های مورد نیاز بسیار ساده تر و بهتر انجام می شود . البته این قابلیت در ورژن فعلی وردپرس تا حدودی ! وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید .

ویرایش مطالب در صفحه اصلی سایت

این یکی از قابلیت های مورد علاقه من است که توسط آن لازم نیست برای ویرایش مطالب سایت به قسمت مدیریت بخش نوشته و … مراجعه کنید . همه چیز در دسترس شماست از ویرایش عنوان گرفته تا قرار دادن تگ ها و دسته بندی و تصویر و …

 

ویرایش مطالب در صفحه اصلی سایت

ویرایش مطالب در صفحه اصلی سایت

 

این قابلیت توسط افزونه WordPress Front-end Editor در ورژن فعلی وردپرس قابل استفاده است . با تستی که توسط این افزونه انجام شد لذت بی حد آن در ویرایش مطالب آشکار شد .

قابلیت های دیگر

برخی قابلیت های دیگری که امکان قرار دادن آن ها در نسخه جدید وردپرس وجود دارد می توان به : تغییر متن خوش آمد گویی ، رفع باگ شمارنده کلمات ، رفع باگ چرخه انتقال ، افزودن دکمه ای برای غیر فعال کردن پیش نویس ها و … اشاره کرد .

قابلیت های ذکر شده در این مطلب حاصل کنکاش در تیکت های ارسالی در سایت وردپرس می باشد ، شما چه فکر میکنید ، چه قابلیت های جدیدی ممکن است در نسخه ۳.۹ وجود داشته باشد ؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مطلب خاصی فکرتان را مشغول کرده است ؟
آن را با ما در میان بگذارید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *