هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

نحوه نمایش ابزارک ها در مطالب وردپرس

تقریبا همه کسانی که با وردپرس آشنایی دارند ، برای یک بار هم که شده از ابزارک های آن استفاده کرده اند .ابزارک یک باکس کوچک است که با فعال کردن آن در سایت یک تابع به خصوص اجرا می شود ، این تابع می تواند نمایش آخرین مطالب ، نمایش کاربران ، نمایش فرم ورود و … باشد که به راحتی کشیدن و رها کردن نشانگر ماوس به سایت شما اضافه خواهد شد . به طور معمول ابزارک ها تنها در ستون های کناری سایت قابل استفاده هستند و نمی توان آن ها را مثلا در مطالب یا برگه ها نمایش داد . حال سوال این جاست چگونه می توان ابزارک ها را در مکان دلخواه مثلا بین مطلب نمایش داد ؟

در این مطلب افزونه ای را به شما معرفی می کنیم که با فعال سازی آن در سایت وردپرس خود ، قادر هستید که ابزارک ها را با استفاده از کد کوتاه در مکان دلخواه خود نمایش دهید ، در ادامه مطلب همراه ما باشید .

ابتدا افزونه Widget Shortcode را از مخزن افزونه های وردپرس دانلود کرده و آن را فعال کنید .پس از فعال سازی افزونه به بخش نمایش > ابزارک ها در مدیرت وردپرس مراجعه نمایید . در این قسمت خواهید دید که جایگاه جدیدی با نام “Arbitrary” به سایت اضافه شده است . با استفاده از این مکان جدید می توانید کد کوتاه ابزارک دلخواه خود را برای نمایش در مطالب و … دریافت کنید .

جایگاه Arbitrary برای دریافت کد کوتاه

هر ابزارکی را که قصد دارید کد کوتاه آن را دریافت نموده و آن را در مکان دلخواه خود نمایش دهید ، به جایگاه “Arbitrary” اضافه کرده و آن را ذخیره کنید . پس از این کار کد کوتاه مربوط به ابزارک شما نمایش داده خواهد شد . برای نمایش ابزارک در میان مطالب و یا برگه ها به این کد کوتاه استفاده می کنیم .

نحوه دریافت کد کوتاه

کد کوتاه نمایش داده شده را در جای دلخواه مثلا میان مطالب و یا برگه ها اضافه کنید .

استفاده از کد کوتاه در مطالب

تمام شد ! با ذخیره کردن مطلب خواهید دید که به جای کد کوتاه ابزارک شما نمایش داده خواهد شد ، این آموزش را می توانید برای کلیه ابزارک های خود مورد استفاده قرار دهید .

نمایش ابزارک در مطلب

 

خواندن مطلب نمایش ابزارک ها تنها به کاربران وارد شده در وردپرس و همچنین معرفی و دانلود ۱۵ ابزارک کاربردی وردپرس به کسانی که تمایل دارند از ابزارک ها به بهترین نحو ممکن و به صورت حرفه ای استفاده کنند ، توصیه می شود .

اگر با هر نوع مشکلی در این زمینه مواجه شدید می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه این مطلب پاسخ تان را دریافت کنید ! با عضویت در خبرنامه مطالبی از این دست را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد ، برای عضویت از فرم موجود در ستون کناری استفاده کنید . همچنین می توانید با اشتراک گذاری این مطلب بین دوستان خود به افزایش کیفیت وب پارسی کمک کنید …

فهرست