هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

نمایش ابزارک ها تنها به کاربران وارد شده در وردپرس

تا حالا نیاز پیدا کرده اید که یک ابزارک را تنها به کاربران وارد شده در سایت نمایش دهید ؟ شاید هم بر عکس ، یک ابزارک را تنها به کاربرانی که وارد سایت نشده اند نشان دهید ! بسیاری از مواقع لازم است که این کار در وردپرس انجام داده شود اما چگونه ؟ چندین روش برای این کار وجود دارد مثلا شما می توانید در مکان نمایش ابزارک شرط ایجاد کنید که این کار دردسر زیادی دارد و درست انجام دادن آن به داشتن مهارت در زمینه های کد نویسی وابسته است . روش دیگر استفاده از افزونه می باشد که این کار را برای شما بسیار راحت و البته لذت بخش می کند . در این مطلب روش انجام دادن این کار با استفاده از یک افزونه کاربردی را به شما آموزش می دهیم ، با ما همراه باشید .

استفاده از افزونه Widget Logic

Widget Logic نام یک افزونه کاربردی و محبوب می باشد که استفاده از ابزارک ها را بسیار کارآمد تر می کند . اگر چه این افزونه کارهای دیگری غیر از نمایش و مخفی کردن ابزارک ها برای کاربران انجام می دهد ولی در این مطلب ما به قابلیت ذکر شده می پردازیم .

پس از نصب و فعال سازی افزونه ، با مراجعه به بخش ابزارک ها مشاهده می کنید که یک فیلد متنی جدید به انتهای کلیه ابزارک های در دسترس اضافه شده است :

برای نمایش یک ابزارک تنها برای کاربران وارد شده و … باید اطلاعاتی را در این فیلد وارد نمود .

نمایش ابزارک تنها به کاربران وارد شده به سایت

برای این منظور کد زیر را در فیلد مشخص شده وارد کنید :
is_user_logged_in()

نمایش ابزارک تنها به کاربران وارد نشده (مهمان)

برای این منظور کد زیر را در فیلد مشخص شده وارد کنید ، دقیقا مانند کد قبلی با این تفاوت که یک علامت تعجب “!” به ابتدای کد اضافه شده است:
!is_user_logged_in()
کدها به صورت زیر در فیلد مشخص شده باید وارد شوند :

با توضیحات ارائه شده ، تنظیمات تصویر بالا سبب می شود که این ابزارک تنها به کاربران وارد شده نمایش داده شود . همانطور که گفتیم این افزونه محبوب علاوه بر این قابلیت های فراوان دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد که در پست های آینده بیشتر به آن می پردازیم . اگر این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته است با عضویت در خبرنامه مطالب مرتبط با این موضوع و آموزش های کاربردی وردپرس را در ایمیل خود دریافت کنید . برای عضویت در خبرنامه از فرم عضویت در ستون سمت چپ صفحه استفاده کنید .

فهرست