جلوگیری از دسترسی کاربران به پیشخوان وردپرس

جلوگیری از دسترسی کاربران به پیشخوان وردپرس

هنگامی که قصد ایجاد یک سایت وردپرسی کاربر محور را داریم ، بدون شک تعداد زیادی از کاربران جدید سایت با پیشخوان وردپرس آشنایی نداشته و در اکثر اوقات به دسترسی این بخش نیازی ندارند . در این گونه موارد دسترسی یک کاربر تازه کار به این بخش مساوی است با هزاران سوال که تنها با تجربه استفاده از پیشخوان قابل پاسخ گویی است ! پس اگر نیازی به دسترسی کاربران عضو به داشبورد وردپرس ندارید بهتر نیست آن را برای این دسته کاربران غیرفعال کنیم ؟

در این مطلب افزونه ای را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن به راحتی می توانید جلوی دسترسی کاربران به بخش پیشخوان را بگیرید . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

افزونه Remove Dashboard Access یک افزونه قدرتمند و ساده برای این کار است . برای استفاده از این افزونه کافی است پس از نصب و فعال سازی آن به بخش تنظیمات افزونه مراجعه کنید . در این بخش بنا به نیاز خود می توانید تنظیمات افزونه را دست کاری نمایید .

در این صفحه می توانید دسترسی به پیشخوان را تنها برای مدیران امکان پذیر کرده و یا نقش کاربری دلخواه را انتخاب کنید . همچنین می توانید دسترسی کاربران به پروفایل کاربری خود را مجاز و یا غیر مجاز نمایید . به علاوه می توانید صفحه ای را برای انتقال کاربران غیر مجاز به آن پس از وارد کردن آدرس پیشخوان انتخاب کنید .

اگر با هر نوع مشکلی در این زمینه مواجه شدید می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه این مطلب پاسخ تان را دریافت کنید ! با عضویت در خبرنامه مطالبی از این دست را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد ، برای عضویت از فرم موجود در ستون کناری استفاده کنید . همچنین می توانید با اشتراک گذاری این مطلب بین دوستان خود به افزایش کیفیت وب پارسی کمک کنید …

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مطلب خاصی فکرتان را مشغول کرده است ؟
آن را با ما در میان بگذارید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *