افزایش سرعت بارگزاری وردپرس با افزونه WP Super Cache
4.2 / 5 stars
افزونه افزایش سرعت بارگزاری وردپرس با افزونه WP Super Cache

افزونه WP Super Cache یک موتور بسیار قوی برای کش کردن صفحات وردپرس و بارگزاری سریع تر آن هاست . این افزونه پس از کش کردن صفحات آن ها را به صورت صفحات استاتیک HTML نمایش می دهد .

WP Super Cache از صفحات دینامیکی وردپرس نسخه استاتیکی ایجاد کرده و آن را به بازدیدکنندگان سایت شما نمایش می دهد . با این کار ، برای نمایش صفحه اصلی وردپرس و انجام محاسبات نسبتا سنگین ، نسخه استاتیکی به کاربر نشان داده می شود . این نسخه هیچ فرقی با نسخه دینامیکی نداشته و سرعت بارگزاری صفحات سایت شما را به طرز چشم گیری افزایش می دهد .

فایل های استاتیکی HTML به گشتره وسیعی از بازدیدکنندگان شما نمایش داده خواهد شد ، ولی وقتی یک کاربر دیدگاهی در سایت شما ارسال می شود نیاز است که از روش legacy برای کش کردن صفحات استفاده شود . این کار باعث می شود که اطلاعات دریافتی کاربران در فرم ارسال دیدگاه به درستی کار کند . به طور کلی صفحات استاتیکی به کاربران زیر نمایش داده می شود :

  1. کاربرانی که وارد وردپرس نشده اند .
  2. کاربرانی که دیدگاهی در سایت شما ارسال نکرده اند .
  3. کاربرانی که مطالب رمز دار را ندیده اند .

این یعنی ۹۹ درصد از بازدیدکنندگان شما صفحات HTML را مشاهده می کنند . کاربرانی که جز این ۹۹ درصد نیستند باز هم به نوعی صفحات کش شده را مشاهده می کنند که خیلی سریع تر از صفحات دینامیکی وردپرس می باشند .

افزونه WP Super Cache از سه روش برای کش کردن صفحات سایت شما استفاده می کند (به ترتیب بر اساس سرعت بارگزاری):

۱- Mod_Rewrite : سریع ترین روش کش کردن افزونه به وسیله Mod_Rewrite آپاچی است . در این روش کلیه دستورات PHP نادیده گرفته شده و فقط صفحات HTML مطابق با درخواست کاربر نمایش داده می شوند . برای استفاده از این روش سرور شما باید از ماژول Mod_Rewrite پشتیبانی کند (اگر از پیوند یکتا سفارشی در وردپرس استفاده می کنید ، احتمالا این ماژول در سرور شما فعال شده است) . کلیه کاربران ناشناس و وارد نشده به وردپرس از این طذیق صفحات کش شده را مشاهده خواهند کرد .

۲- PHP : در این روش صفحات استاتیکی به کمک PHP به کاربران نمایش داده خواهند شد . سرعت این روش تقریبا به اندازه سرعت قبلی است و تنظیمات آن نیز بسیار راحت تر از آن است ، چرا که در این روش نیازی نیست فایل .htaccess ویرایش شود . در این روش می توانید بخشی از صفحات را به صورت دینامیکی نمایش دهید .

۳- Legacy caching : از این روش برای کش کردن صفحات برای کاربران شناخته شده وردپرس استفاده می شود . کاربران وارد شده ، کاربرانی که دیدگاهی ارسال کرده اند عضو این گروه کاربران هستند . این روش منعطف ترین راه برای کش کردن صفحات سایت محسوب شده ، اما کندترین روش نیز شناخته می شود . در این روش هم می توانید بخشی از صفحات را به صورت دینامیکی نمایش دهید .

نکته : اگر تازه کار هستنید از روش PHP برای کش کردن صفحات استفاده کنید ، تا جایی که می توانید از روش Legacy caching دوری کنید !

تنظیمات پیشنهادی افزونه WP Super Cache :

کاربران حرفه ای به احتمال زیاد از حالت Mod_Rewrite استفاده خواهند کرد . ولی روش PHP تقریبا به همان روش ذکر شده سریع بوده و پیچیدگی خاصی ندارد . برای استفاده از این روش تنظیمات زیر را فعال کنید :

  1. PHP caching
  2. Compress pages
  3. Don’t cache pages for known users
  4. Cache rebuild
  5. CDN support
  6. Extra homepage checks

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مطلب خاصی فکرتان را مشغول کرده است ؟
آن را با ما در میان بگذارید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *