دانگرید افزونه ها و قالب ها به راحتی آب خوردن در وردپرس

دانگرید افزونه ها و قالب ها به راحتی آب خوردن در وردپرس

همیشه نصب آپدیت جدید افزونه ها و قالب ها یک کار پر ریسک محسوب می شود ، چرا که امکان وجود ایراد در ورژن های جدید وجود دارد . به عنوان مثال این امکان وجود دارد که ورژن جدید افزونه کارآیی سابق را نداشته و یا با سایر افزونه ها دچار تداخل شود . این حالت برای قالب ها هم قابل تصور است . در این گونه موارد دو راه وجود دارد : اول اینکه آنقدر به وردپرس و php وارد باشید که مشکلات به وجود آمده را پیدا کرده و اقدام به رفع آن ها کنید و دوم اینکه افزونه یا قالب را دانگرید نمایید ، یعنی ورژن های قبلی و سالم آن را مجددا نصب کنید . برای کاربران عادی وردپرس بهترین گزینه دانگرید کردن است . یک روش دانگرید کردن این است که ورژن قبلی و سالم افزونه یا قالب را پیدا کرده و آن را جایگزین ورژن جدید کنید . روش دیگر این است که قبل از آپدیت هر افزونه و قالب از کل وردپرس و دیتابیس آن فایل پشتیبان تهیه کرده و از آن ها در صورت بروز مشکل استفاده نمایید .

یک روش دیگر هم برای دانگرید کردن یک افزونه یا قالب وجود دارد . در این روش از یک افزونه کاربردی استفاده کرده و همه چیز را به آن واگذار می کنیم . برای دریافت این افزونه و اطلاعات بیشتر در مورد آن به ادامه مطلب مراجعه کنید .

افزونه WP Rollback

WP Rollback نا یک افزونه ساده و کاربردی است که با استفاده از آن به راحتی قادر خواهید بود که افزونه ها و قالب های خود را دانگرید کرده و آن ها را به نسخه های پایین تر تغییر دهید .

برای استفاده از WP Rollback ، پس از نصب آن را فعال کنید . با فعال کردن افزونه یک گزینه جدید به صفحه افزونه ها با نام Rollback اضافه می شود .

افزونه WP Rollback

با کلیک روی این گزینه ، صفحه جدیدی باز خواهد شد که در آن می توانید ورژن مورد نظر خود را دانلود کرده و آن را فعال کنید .

برای دانگرید کردن قالب هم به صفحه پوسته ها مراجعه کرده و روی قالب مورد نظر کلیک کنید . در پنجره محاوره ای باز شده روی دکمه Rollback کلیک کرده و باقی مراحل را انجام دهید .

نکاتی که قبل از استفاده از افزونه باید رعایت کنید :

طبق توضیحات نویسندگان افزونه ، حتما قبل از دانگرید کردن یک افزونه ، آن را در حالت لوکال تست کنید تا اطمینان پیدا کنید که مشکلی پیش نخواهد آمد و همه چیز به درستی کار می کند . در ضمن داشتن بک آپ یک عادت خوب برای جلوگیری از هر نوع مشکلی است .

 

نظر شما در این باره چیست ؟ راه بهتری برای این کار سراغ دارید ؟  آن را با ما و سایر کاربران به اشترک بگذارید …

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مطلب خاصی فکرتان را مشغول کرده است ؟
آن را با ما در میان بگذارید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *