هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

هرگز از نام کاربری admin برای وردپرس استفاده نکنید!

از امروز بخش جدیدی به سایت ۸theme.ir با نام “نکات ابتدایی وردپرس” اضافه شده است که در آن نکاتی ابتدایی از وردپرس برای کاربران تازه کار و حتی کارکشته ! قرار خواهد گرفت . در این سری آموزش ها ، نکاتی به شما ارائه می شود که با دانستن و به کارگیری آن ها می توانید از وردپرس بهتر و موثرتر استفاده کنید . یک بار دیگر هم یاد آوری می کنم که علاوه بر کاربران تازه کار ، سایر کاربران هم می توانند از این سری نکات استفاده کرده و دانسته های خود در مورد وردپرس را گسترش دهند .

نکته شماره ۱ : هنگام نصب وردپرس شما می توانید هر نام کاربری که می خواهید برای ورود به بخش مدیریت انتخاب نمایید ، هرگز از نام کاربری admin استفاده نکنید به این دلیل که خیلی زود توسط هکرها حدس زده می شود … !

وقتی شما برای اولین بار قصد دارید که وردپرس را روی هاست شخصی خود نصب کنید ، نام کاربری پیش فرضی برای مدیر وب سایت انتخاب شده است که همان کلمه احمقانه ! admin می باشد . به هر حال به شما توصیه می شود که این نام کاربری را به یک کلمه دیگر تغییر دهید .

در چند سال اولی که وردپرس شروع به کار کرد این کلمه به صورت پیش فرض به عنوان نام کاربری مدیر انتخاب می شد و کاربر نمی توانست آن را تغییر دهد ! هکر ها هم این را می دانند و همچنین می دانند که بسیاری از کاربران تازه کار همچنان از این نام کاربری استفاده می کنند ، بنابراین اولین کلمه ای که برای هک سایت شما انتخاب می کنند همین کلمه admin می باشد . توضیحات و تصاویر بیشتر در ادامه مطلب …

نکته ۱ : هرگز از نام کاربری admin برای وردپرس استفاده نکنید !

نکته 1 : هرگز از نام کاربری admin برای وردپرس استفاده نکنید !

هشدار !

استفاده از رمزهای عبور پیچیده همه جا توصیه می شود ، در این قسمت هم من به شما توصیه می کنم که از نام کاربری های خیلی ساده استفاده نکنید ! یک استراتژی خوب برای انتخاب نام کاربری استفاده از یک کلمه همراه چند عدد است مثل : JAMES628 یا ALIREZA5985 و …

به یاد داشته باشید که :

نام های کاربری در وردپرس می بایست تک باشند ، یعنی دو کاربر نمی توانند به صورت همزمان از یک نام کاربری استفاده کنند .

فهرست