هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

نمایش تصویر شاخص در فید وردپرس

به صورت پیش فرض در فید وردپرس ، تصویر شاخص نمایش داده نمی شود ، اما اگر وب سایت شما دارای خوانندگان زیادی از طریق فید می باشد لازم است که تصویر شاخص هر مطلب را در آن نمایش دهید. علاوه بر این استفاده از تصویر باعث جذابیت فید شما در ارسال خبرنامه های خودکار می شود. سرویس های ارسال خبرنامه مانندMailerlite و Mailchimp هنگام ویرایش قالب خبرنامه این امکان را به شما می دهند که از تصویر موجود در فید RSS استفاده کنید.

در این مطلب به دو طریق روش اضافه کردن تصویر شاخص به فید وردپرس را آموزش می دهیم. در یک روش با استفاده از افزونه این کار را انجام داده و در روش دیگر با ویرایش فایل functions.php به این مقصود می رسیم.

نمایش تصویر در فید بدون استفاده از افزونه

برای این کار کد زیر را در انتهای فایل functions.php قالب وارد کرده و آن را ذخیره کنید :

add_filter('the_content_feed', 'rss_post_thumbnail');
function rss_post_thumbnail($content) {
global $post;
if( has_post_thumbnail($post->ID) )
$content = '

‘ . get_the_post_thumbnail($post->ID, ‘thumbnail’) . ‘

‘ . $content;
return $content;

نمایش تصویر در فید با استفاده از افزونه

اگر کد بالا برای شما کار نکرد و یا از نتایج آن راضی نبودید می توانید از افزونه Featured Images in RSS & Mailchimp Email استفاده کنید.

برای این کار افزونه Featured Images in RSS & Mailchimp Email را نصب کرده و فعال نمایید. پس از فعال سازی وارد صفحه Featured Images In RSS Feeds که لینک آن در ستون کناری بخش پیشخوان موجود است شوید.

صفحه Featured Images In RSS Feeds

صفحه Featured Images In RSS Feeds

این افزونه می تواند تصویر شاخص شما را با سایز دلخواهتان در فید نمایش دهد. به عنوان مثال شما می توانید تعیین کنید که افزونه تصاویر با سایز بندانگشتی، مربع و یا سایر سایزهای تعیین شده در قالب سایت شما را برای نمایش در فید استفاده کند. برای مشخص کردن اندازه تصویر در صفحه تنظیمات افزونه گزینه Set the size of feed images را روی مقدار دلخواه خود تنظیم نمایید. گزینه Set alignment of feed images نیز جایگاه نمایش تصویر در فید را انتخاب می کند. از طریق فیلد Set the spacing between text and feed images نیز می توانید مشخص کنید که فاصله بین تصویر و متن در فید چقدر باشد.

سایر افزونه های پیشنهادی برای این کار عبارت اند از: Featured Image In RSS Feed و Send Images to RSS

نکته ریز

اگر از فید RSS سایت خود برای ارسال خبرنامه استفاه می کنید توصیه می کنیم که تنها خلاصه مطلب را در فید نمایش دهید. با این کار کاربر پس از دریافت ایمیل یا استفاده از سرویس فیدخوان، تنها خلاصه مطلب شما را مشاهده کرده و برای مطالعه کامل مطلب باید وارد سایت شما شود. با این کار ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند.

برای نمایش خلاصه مطلب در فید وارد پیشخوان وردپرس شده و صفحه تنظیمات > خواندن را باز کنید. در این صفحه گزینه برای هر نوشته در خوراک، نمایش بده را رویخلاصه تنظیم کنید. همچنین می توانید از طریق گزینه بیشترین تعداد نوشته‌ها در خوراک، تعداد مطلبی را که می خواهید در فید نمایش داده شود را انتخاب کنید.

فهرست