هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

افزونه ها و قالب های غیرفعال را پاک کنید!

هر قالب و افزونه ای را که از آن استفاده نمی کنید را حذف کنید ! این نکته اصلی آموزش ابتدایی وردپرس امروز ماست . بسیاری از کاربرانی که تازه وارد دنیای وردپرس می شوند هر قالب و افزونه ای را که می بینند نصب کرده و کلکسیون (!) خود اضافه می کنند . این کار علاوه بر این که منابع سرور شما را اشغال می کند از نظر امنیتی نیز توصیه نمی شود ، به عنوان مثال یک قالب آلوده اگر در سایت نصب شود می توانید فایل های اصلی وردپرس و یا دیگر قالب ها را دستکاری کرده و آن ها را آلوده کند . در مورد افزونه ها هم این موضوع وجود دارد ، یک افزونه آلوده می تواند یک در پشتی برای هکرها ایجاد کرده تا به اطلاعات سایت شما دسترسی پیدا کنند .

پس اگر شما هم در سایت وردپرسی خود افزونه ها و قالب های بدون استفاده دارید ، همین حالا آن ها را حذف کنید و از چیزی نترسید! حذف یک افزونه و یا قالب غیرفعال تاثیری روی عملکرد وب سایت شما ندارد . برای توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید .

فراموش نکنید که افزونه ها و قالب ها را هر وقت که بخواهید می توانید مجددا نصب کنید ، حتی می توانید نام افزونه ها را در یک فایل متنی ذخیره کرده و در صورتی که بعدا به آن ها نیاز داشتید مجددا اقدام به نصب افزونه ها کنید .

قالب های بدون استفاده را حذف کنید !

برای حذف قالب های غیر ضروری روی تصویر قالب و لینک جزئیات پوسته در صفحه نمایش > پوسته ها کلیک نمایید .

روی دکمه جزئیات پوسته کلیک کنید !

در پنجره باز شده روی دکمه پاک کردن ، مطابق تصویر کلیک کنید :

برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک کنید

افزونه ها هم به راحتی قابل حذف شدن هستند ، به صفحه افزونه ها > افزونه های نصب شده مراجعه کرده و افزونه هایی را کهمی خواهید حذف کنید را با کلیک روی لینک پاک کردن حذف نمایید .

نحوه حذف افزونه ها در وردپرس

امیدوارم که از آموزش امروز استفاده کرده باشید ، می توانید سایر آموزش های ابتدایی وردپرس را نیز مطالعه کرده و سطح دانش خود درباره وردپرس را افزایش دهید :

فهرست