هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

مسدود کردن یک حساب کاربری بدون حذف آن در وردپرس

همیشه در جوامع الکترونیکی کاربرانی که بنا به دلایل مختلف ، اقدام به خرابکاری ، نقض قوانین سایت و یا اذیت و آزار سایر کاربران می کنند وجود دارند . این گونه کاربران معمولا با اخطار گرفتن پشیمان شده و به دامان پر مهر جامعه الکترونیکی بر می گردند! اما بسیاری از این کاربران هم چنان به فعالیت خود ادامه می دهند . اگر وردپرس را به عنوان یک جامعه الکترونیکی در نظر بگیریم راحت ترین روش برخورد با این گونه افراد حذف حساب کاربریآنان بوده و خیلی ساده قابل انجام است . این کار مشکلاتی را به مراه دارد ، به عنوان مثال اگر کاربر خاطی نویسنده باشد کلیه مطابی که نوشته است به یک کربر دیگر منتقل می شود که کار چندان حرفه ای به نظر نمی رسد . همچنین یک روش دیگر تغییر رمز عبور و یا ایمیل کاربر است که این موضوع هم مشکلاتی از قبیل تغییر آواتار و … را به همراه دارد . در این مطلب افزونه ای را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن امکان مسدود کردن کاربران به وردپرس اضافه شده و می توانید حساب کاربری کاربران خاطی خود را برای همیشه و یا برای مدتی خاص مسدود کنید . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

افزونه Account Locker Lite

Account Locker Lite نام یک افزونه ساده و کاربردی برای وردپرس است که با استفاده از آن قادر خواهید بود که حساب کاربری کاربران خود را مسدود کنید . افزونه را نصب کرده و آن را فعال کنید . حال به صفحه ویرایش کاربران مراجعه کرده و به پایین صفحه مراجعه کنید .

اگر می خواهید حساب کاربری را قفل کرده و جلوی دسترسی آن به سایت را بگیرید گزینه Account Status را روی Locked تنظیم کرده و تغییرات را ذخیره کنید .

از این به بعد در صورتی که کاربر اقدام به ورود به سایت وردپرسی شما کند با پیغامی مبنی بر عدم دسترسی و مسدود شدن حساب کاربری خود مواجه می شود . همچنین این افزونه امکان ریست کردن رمز عبور را برای کاربران مسدود غیر فعال کرده و جلوی دسترسی آن ها به پیشخوان سایت شما را به صورت صد در صد تضمین می کند .

این نکته را در نظر داشته باشید که در  صورت غیر فعال کردن افزونه کلیه کاربران مسدود شده امکان دسترسی مجدد به سایت شما را خواهند داشت .

امیدوارم که از این آموزش استفاده کرده باشید و مشکل مرتبط خود را با آن رفع کنید . اگر پرسشی دارید از طریق فرم ارسال دیدگاه ، آن را با ما در میان بگذارید . عضویت در خبرنامه را فراموش نکنید .

فهرست