هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

بهینه سازی خودکار تصاویر برای موتورهای جستجو در وردپرس

تصاویر نقش مهمی را در زیبایی یک وب سایت ایفا می کنند ، تحقیقات نشان داده است که استفاده از تصاویر جذاب و مرتبط با موضوع ، یکی از عوامل مهم جذب کاربران به مطالب محسوب می شود . تصاویر یک وب سایت علاوه بر زیبایی کاربردهای دیگری نیز دارند ، مهم ترین کاربرد این تصاویر افزایش سئو وب سایت است . یک وب سایت با تصاویر سئو شده خیلی زودتر از سایر وب سایت ها به صفحات نخست موتورهای جستجو راه پیدا می کند . منظور از سئو تصاویر استفاده از تگ های alt و title هنگام درج تصویر در سایت است که اگر بخواهیم این کار را به صورت دستی برای هر تصویر انجام دهیم ، باید وقت زیادی را روی هر مطلب صرف کنیم .

اگر چه موتورهای جستجو مانند گوگل این روزها به شدت هوشمند شده اند و به راحتی تصاویر را درک کرده و موضوع مرتبط با آن را شناسایی می کنند ، اما هم چنان شناخت تصاویر با استفاده از راهنمای موجود در تگ های alt و title یکی از اولویت های آن ها برای درک بهتر تصویر محسوب می شود .

پس اگر شما هم از اضافه کردن تگ های ذکر شده به تصاویر به صورت دستی خسته شده اید ، این آموزش را از دست ندهید . در این آموزش افزونه ای را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن کلیه تصاویر موجود در مطالب سایت وردپرس شما به صورت خودکار برای موتورهای جستجو بهینه می شوند . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

افزونه SEO Friendly Images

سئو خودکار تصاویر با SEO Friendly Images

SEO Friendly Images نام یک افزونه ساده و کاربردی برای وردپرس است که با استفاده از آن کلیه تصاویر موجود در مطالب شما به صورت خودکار تگ های alt و title را دریافت می کنند . یک تصویر مناسب برای موتورهای جستجو به صورت زیر می باشد ، تصویر زیر به خوبی محتوای تصویر را شرح می دهد .

با فعال سازی افزونه SEO Friendly Images تصاویر شما به صورت خودکار به این ساختار صحیح تبدیل می شوند. افزونه به صورت پیش فرض دارای تگ های اختصاصی است که ساختار عنوان تصویر را برای شما شخصی سازی می کند . به تنظیمات افزونه مراجعه کنید :

تنظیمات افزونه SEO Friendly Images

تنظیمات افزونه SEO Friendly Images

در این صفحه می توانید با کمک اطلاعات داده شده عنوان تگ های alt و title هر تصویر را ویرایش کنید . ساختار مناسب برای این تگ ها در تصویر بالا قابل مشاهده است . از این به بعد کلیه تصاویر وب سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه می شوند !

برای دریافت آموزش های بیشتر در مورد سئو وب سایت ، از طریق فرم زیر در خبرنامه سایت عضو شده و مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید .

فهرست