هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

نحوه درج لینک ها به صورت Nofollow در منوهای وردپرس

با توجه به آپدیت های اخیر و زیاد گوگل در چند سال اخیر ، خیلی از وبمسترها تمایل دارند که لینک های خارجی خود را به صورت Nofollow در سایت قرار دهند . نحوه درج لینک ها با این پارامتر در مطالب به راحتی قابل انجام است ، برای این کار می توان از بخش ویرایشگر متنی استفاده نمود و یا از آموزشی که قبلا با عنوان “افزودن آسان لینک های NoFollow به مطالب در وردپرس” در سایت قرار گرفته است استفاده کرد . اخیرا یکی از کاربران سایت نحوه Nofollow کردن لینک ها در منوهای وردپرس را از ما خواسته بود که با توجه به این که این سوال ممکن است سوال کاربران دیگر نیز باشد تصمیم گرفتیم یک مطلب را به آموزش این روش اختصاص دهیم .

در ضمن وب سایت ۸theme پس از گذشت یک سال از فعالیت خود برای اولین بار درجشنواره وب ایران شرکت کرده است ، با دادن رای های مثبت خود به ما ، از ما حمایت کنید . از بنر موجود در گوشه سایت برای ورود به صفحه رای گیری اقدام نمایید . در ادامه مطلب همراه شما هستیم .

به عنوان اولین مرحله وارد بخش نمایش > فهرست ها شوید و روی گزینه پیوندها کلیک کنید ، آدرس و عنوان لینک دلخواه خود را وارد کرده و گزینه افزودن به فهرست را بزنید :

با این کار لینک خارجی شما به فهرست اضافه خواهد شد ، روی فلش کنار آن کلیک کرده تا سایر تنظیمات نمایش داده شوند :

سپس روی گزینه تنظیمات صفحه موجود در گوشه بالایی سمت چپ تصویر کلیک کرده و تیک گزینه های هدف پیوند و پیوندهای هم‌سو (XFN) را فعال نمایید .

حال به پایین صفحه جایی که جزییات مربوط به لینک خارجی را باز کرده بودید بازگردید ، خواهید دید که دو فیلد جدید به این بخش اضافه شده است . برای Nofollow کردن این لینک خروجی در فیلد پیوندهای هم‌سو (XFN) عبارت Nofollow را تایپ کرده و فهرست را ذخیره نمایید ، همچنین می توانید نحوه باز شدن لینک را نیز تعیین کنید :

تمام شد ! حالا می توانید وارد صفحه اصلی سایت شده و لینک Nofollow شده را از طریق سورس صفحه مشاهده کنید . امیدوارم که از این آموزش کاربردی استفاده کرده باشید ، یک مدت آپدیت شدن سایت با تاخیر همراه بود ، از این به بعد هر روز منتظر آپدیت ها و آموزش های جدید باشید .

فهرست