افزودن favicon به کل صفحات سایت در وردپرس

افزودن favicon به کل صفحات سایت در وردپرس

favicon یک آیکون کوچک است که مرورگرها در کنار آدرس سایت و یا زبانه ها آن را نمایش می دهند . استفاده از favicon باعث توسعه برند شما در فضای مجازی شده و خیلی زود کاربران وب سایت شما را با این آیکون کوچک به خاطر می سپارند . مثل هر وب سایت دیگری شما نیز می توانید این آیکون کوچک و دوست داشتنی ویژه خود را در سایت وردپرسی خود نمایش دهید ، خوشبختانه این کار خیلی ساده قابل انجام است . در این مطلب نحوه افزودن favicon را در صفحات سایت و همچنین بخش مدیریت وردپرس به شما آموزش می دهیم ، در ادامه مطلب همراه ما باشید .

افزودن favicon به صفحات سایت

روش اول

برای این کار کافی است کد زیر را به فایل Header.php قالب قبل از بسته شدن تگ Head اضافه کنید :

<link href="Your-Favicon.ico" rel="shortcut icon" type="image/x-icon">

به جای Your-Favicon.ico در کد بالا ، نشانی کامل آیکون مورد نظر خود را اضافه کنید ، چنان چه این روش برای شما مشکل است ! یا نمی توانید فایل ذکر شده را پیدا کنید از روش زیر استفاده نمایید .

روش دوم

کد زیر را به فایل functions.php قالب اضافه کرده و آن را ذخیره کنید :

function my_favicon() { ?>
<link href="Your-Favicon.ico" rel="shortcut icon" type="image/x-icon">
<?php }
add_action('wp_head', 'my_favicon');

فراموش نکنید به جای Your-Favicon.ico آدرس کامل فایل خود را وارد کنید .

افزودن favicon به بخش مدیریت وردپرس

کدهای ذکر شده در بالا تنها favicon را در صفحات خارجی وبسایت نمایش می دهند ، اما اگر وبسایت شما چند کاربره بوده و می خواهید favicon شما در صفحات مدیریت وردپرس نیز نمایش داده شود باید از روش زیر استفاده کنید . بسیاری از کاربران برای اینکار اقدام به ویرایش فایل های هسته وردپرس می کنند و ریسک خراب شدن سایت را می پذیرند ، اما شدیدا توصیه می کنم که به هیچ عنوان سمت ویرایش فایل های هسته وردپرس نروید مگر اینکه کاملا از خود مطمئن بوده و بدانید که چه کاری انجام می دهید ! به عنوان مثال همین کار بدون نیاز به ویرایش فایل های هسته وردپرس قابل انجام است :

برای افزودن favicon به صفحات مدیریت وردپرس کافی است کد زیر را به فایل functions.php قالب اضافه کرده و آن را ذخیره کنید .

add_action('admin_head', 'show_favicon');
function show_favicon() {
echo '<link href="Your-Favicon.ico" rel="icon" type="image/x-icon">';
}

فراموش نکنید که به جای Your-Favicon.ico آدرس کامل فایل خود را وارد کنید .

به همین سادگی ! بدون خون و خون ریزی وبسایت شما صاحب یک favicon زیبا و اختصاصی شد . اگر با هر نوع مشکلی در این زمینه مواجه شدید می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه این مطلب پاسخ تان را دریافت کنید ! با عضویت در خبرنامه مطالبی از این دست را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد ، برای عضویت از فرم موجود در ستون کناری استفاده کنید . همچنین می توانید با اشتراک گذاری این مطلب بین دوستان خود به افزایش کیفیت وب پارسی کمک کنید …

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مطلب خاصی فکرتان را مشغول کرده است ؟
آن را با ما در میان بگذارید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *