هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

نحوه افزودن پخش کننده صوتی به مطالب در وردپرس

شاید باور نکنید ولی اضافه کردن یک پخش کننده فایل های صوتی به مطالب در وردپرس یکی از ساده ترین کارها در این سیستم مدیریت محتوای محبوب است ! شما به چند روش می توانید این کار را انجام دهید که هیچ کدام از این روش ها احتیاجی به نصب افزونه های اضافی ندارند و همه چیز توسط خود وردپرس انجام می شود . معمولا سایت ها در هر زمینه ای که فعالیت داشته باشند یک روز احتیاج پیدا خواهند کرد که یک فایل صوتی را به مطالب خود اضافه کنند ، این فایل صوتی می تواند یک پادکست و یا حتی یک موزیک زیبا باشد ! به هر حال جدا از دلایل اضافه کردن فایل های صوتی به مطالب ، اضافه کردن یک فایل صوتی کار چندان سختی نیست و به راحتی چند کلیک قابل انجام است .

در این مطلب همراه ما باشید تا سه روش جالب برای اضافه کردن فایل های صوتی و پخش آنها به وسیله یک پلیر صوتی به شما آموزش دهیم …

فایل های صوتی شما در مطالب در پلیری  به صورت زیر نمایش داده خواهند شد :

در این آموزش نحوه اضافه کردن این پلیر را به سه روش به شما آموزش می دهیم :

روش اول : با استفاده از لینک مستقیم فایل

در این روش همانند زمانی که شما یک ویدئو از یوتیوب و … را به وردپرس اضافه می کنید ، کافی است لینک مستقیم فایل صوتی را در ویرایشگر وارد کنید ، پس از این کار سایر ویرایش های لازم را روی مطلب اجرا کنید و مطلب را منتشر کنید ، خواهید دید که به جای نشانی فایل صوتی پلیر نمایش داده می شود !!!

به عنوان مثال کافی است آدرسی مانند آدرس زیر را به ویرایشگر وارد کنید :

doman.ir/file.mp3

روش دوم : آپلود فایل صوتی

اگر قصد دارید که فایل صوتی خود را در هاست شخصی خودتان آپلود کنید ، این گزینه مناسب شماست ! برای این کار کافی است هنگام ویرایش مطلب به بخش افزودن پرونده چند رسانه ای مراجعه کرده و فایل صوتی خود را آپلود کنید ، پس از آپلود فایل مورد نظر خواهید دید که گزینه جدیدی به نام جاسازی یا پیوند به سمت چپ پنجره اضافه خواهد شد ، این گزینه را روی جاسازی پخش کننده رسانه قرار دهید و فایل را وارد نوشته کنید !!!

روش سوم : با استفاده از کد کوتاه

روش آخر برای اینکار استفاده از کد کوتاه است ، این روش هم به سادگی با استفاده از کد کوتاه زیر قابل انجام است :

[audio src="آدرس فایل صوتی"]

البته این کد کوتاه پارامترهای دیگری را نیز پشتیبانی می کند که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به این صفحه مراجعه کنید .

به همین سادگی … توسط این آموزش می توانید فایل های صوتی را به نوشته های خود اضافه کنید و بازدیدکنندگان سایت تان را افزایش دهید . اگر پرسشی در مورد این آموزش دارید ، فراموش نکنید که بخش دیدگاه ها تا ابد باز است .

در ضمن با عضویت رایگان در خبرنامه ما مطالب وردپرس را در ایمیل خود دریافت کنید ، برای عضویت از فرم موجود در ستون کناری این صفحه استفاده نمائید .

فهرست