ایجاد محدودیت در تعداد مطالب ارسالی کاربران در وردپرس

ایجاد محدودیت در تعداد مطالب ارسالی کاربران در وردپرس

یکی از مشکلاتی که وب سایت های چند کاربره با آن مواجه هستند ، تعداد ارسال های کاربران آن است . به عنوان مثال در یک وب سایت که دارای ۲۰ نویسنده است ، یک کاربر روزانه یک مطلب مفید ارسال می کند و کاربر دیگر ۲۰ مطلب کپی و بی ارزش . یک راه برای جلوگیری از بروز این مشکل صحبت کردن با نویسندگان است که البته کاری خیلی حرفه ای محسوب نمی شود .

در این مطلب یک افزونه را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن ، می توانید برای تعداد مطالب ارسالی نویسندگان سایت وردپرسی خود محدودیت ایجاد کنید . به عنوان مثال می توانید مشخص کنید که کاربران با نقش کاربری “نویسنده” در هر ۲۴ ساعت فقط بتوانند ۳ مطلب ارسال کنند و کاربران با نقش کاربری “نویسنده امتحانی !” در هر ۴۸ ساعت مجاز به ارسال تنها ۱ مطلب باشند . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

به عنوان اولین قدم برای اینکار ، افزونه Limit Posts را در وردپرس نصب کنید . پس از فعال سازی افزونه به قسمت تنظیمات > Limit Posts مراجعه کرده و روی دکمه add new limit کلیک کنید .

add new limit

این کار باعث باز شدن پنجره new limit posts rule می شود که در آن قادر هستید یک نقش کاربری خاص و یا یک کاربر را برای ایجاد محدودیت انتخاب کرده و تعداد مطالب مجاز ارسالی آن ها را محدود کنید .

فراموش نکنید برای اعمال تغییرات مورد نظر خود باید روی دکمه save changes کلیک کنید .

می توانید محدودیت هایی را که قبلا ایجاد کرده اید را در این صفحه ویرایش نمایید . برای این کار روی دکمه edit کلیک کرده و تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید .

تمام شد ! از این به بعد اگر یک کاربر بخواهد تعداد مطلب بیشتر از محدودیت اعمال شده را منتشر کنید با پیغام زیر مواجه می شود .

اگر سوالی در مورد این افزونه و کارکرد آن دارید ، از طریق فرم ارسال دیدگاه اقدام کنید .

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مطلب خاصی فکرتان را مشغول کرده است ؟
آن را با ما در میان بگذارید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *