هشت‌تم.بلاگ

8theme.Blog

دسته‌بندی نشده

۵ افزونه برتر وردپرس برای نمایش مطالب مرتبط

بازدیدکنندگان سایت شما هم بلافاصله پس از دیدن یک صفحه ، وب سایت شما را ترک کرده و سایر مطالب شما را مشاهده نمی کنند ؟ افزایش تعداد بازدید صفحات وbounce rate یکی از بزرگترین مشکلات وب مسترها می باشد . ولی یک نکته جالب در مورد افزایش تعداد بازدید این است که با چند کار کوچک می توان این تعداد را افزایش داد . یکی از این کارهای ساده نمایش مطالب مرتبط است . جالب است بدانید که کاربری که یک مطلب شما را با یک موضوع خاص مشاهده می کند پتانسیل بالایی برای دیدن سایر مطالب آن موضوع دارد . پس همین امروز با اضافه کردن بخش مطالب مرتبط به سایت خود تعداد بازدید صفحات خود را افزایش دهید .

خوشبختانه تعداد زیادی افزونه برای وردپرس وجود دارد که مطالب مرتبط را برای شما به صورت خودکار نمایش می دهند . ولی مثل همیشه انتخاب بین افزونه های مختلف یک کار خسته کننده محسوب می شود . به همین دلیل در این مطلب ۵ نمونه از افزونه های برتر و مناسب این کار را برای شما آماده کرده ایم . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

۱- افزونه Yet Another Related Posts Plugin

Yet Another Related Posts Plugin یا به صورت مخفف YARPP یکی از بهترین افزونه ها برای نمایش مطالب مرتبط می باشد . این افزونه تا کنون بیش از ۳ میلیون بار دانلود شده است . YARPP از دو حالت برای نمایش مطالب مرتبط بهره می برد ، یکی به صورت متنی و دیگری به صورت نمایش تصویر بندانگشتی .

نقاط قوت :

YARPP از یک الگوریتم داخلی برای پیدا کردن مطالب مرتبط استفاده می کند . از دیگر قابلیت های این افزونه کاربری می توان به سیستم قالب قدرتمند ، امکان نمایش مطالب به صورت متنی یا تصویری ، پشتیبانی از پست های سفارشی و نمایش مطالب مرتبط در فید RSS اشاره نمود .

نقاط ضعف :

اگر وب سایت شما یک وب سایت بزرگ با مطالب زیاد است ، نسخه رایگان این افزونه برای شما مناسب نیست و فشار زیادی به سرور شما وارد می کند . هم چنین افزونهYet Another Related Posts Plugin با سایت های چند زبانه که از افزونه WPML استفاده می کنند ، هماهنگ نیست .

۲- افزونه Contextual Related Posts

Contextual Related Posts نام یک افزونه دیگر برای نمایش مطالب مرتبط است . این افزونه برای افزایش دقت در پیدا کردن مطالب مرتبط از محتوای پست ها استفاده می کند . این افزونه نیز مطالب مرتبط را به دو صورت متنی و یا تصویری نمایش می دهد .

نقاط قوت :

برای نمایش مطالب مرتبط به صورت متنی (فقط عنوان مطالب) این افزونه یک گزینه مناسب است چرا که این کار بدون نیاز به تنظیمات خاصی انجام می شود . در حالت تصویری (نمایش تصویر بندانگشتی مطلب مرتبط) نیز در صورتی که مطلب مرتبط دارای تصویر شاخص نباشد به صورت خودکار از تصاویر درون مطلب استفاده می کند .

نقاط ضعف :

این افزونه بدون هیچ قالبی برای نمایش مطالب مرتبط به صورت تصویری ارائه شده است . در هنگام نمایش تصاویر بندانگشتی ، تصاویر را به صورت لیست نشانه دار (bulleted list) نمایش می دهد . البته کاربر می تواند با استفاده از CSS استایل دلخواه را به تصاویر داده و آن را مطابق با نیاز خود ویرایش کند که البته این کار ممکن است برای کاربران مبتدی سخت باشد .

مانند افزونه YARPP این افزونه نیز در سایت های بزرگ دچار فشار زیادی را روی سرور وارد می کند . بعضی از سرویس های هاستینگ این افزونه را در لیست سیاه خود قرار داده اند !

۳- افزونه Related Posts for WordrPress

اگر به دنبال یک افزونه سبک برای نمایش مطالب مرتبط هستید ، افزونه Related Posts for WordrPress یک گزینه مناسب برای این کار محسوب مب شود . در واقع این افزونه جایگزینی سبک و سریع برای افزونه های قدرتمند می باشد . این افزونه کلیه کارهای سنگین و محاسباتی خود را درون بخش ادمین انجام داده و با استفاده از کش مطالب مرتبط را نمایش می دهد .

نقاط قوت :

افزونه Related Posts for WordrPress بیشتر روی کارآیی و سرعت تمرکز دارد ، بنابراین این افزونه از سایر افزونه های سریع تر بوده و سرعت سایت شما را کاهش نمی دهد . همچنین این افزونه از دو حالت نمایش متنی و تصویری پشتیبانی می کند . این افزونه با دارا بودن ابزارک و کد کوتاه به شما این امکان را می دهد که مطالب مرتبط را در جای دلخواه خود نمایش دهید .

نقاط ضعف :

اگر از سایر افزونه ها برای نمایش مطالب مرتبط استفاده کرده اید احتمالا در این افزونه برخی کم و کاستی ها را مشاهده می کنید !

۴- افزونه Yuzo Related Posts

Yuzo Related Posts یک افزونه رایگان دیگر برای نمایش مطالب مرتبط است . این افزونه با داشتن تنظیمات و قابلیت های زیاد نیاز شما را تا حدود زیادی برطرف خواهد کرد . امکان نمایش مطالب مرتبط به صورت تصویر شاخص ، تصویر شاخص به صورت عمودی ، سیستم کش داخلی ، نمایش به صورت لیست و … از جکله قابلیت های این افزونه می باشند .

نقاط قوت :

این افزونه را با چند کلیک می توان تنظیم کرد و از آن استفاده نمود . کاربران می توانند استایل مطالب مرتبط را تنها با کلیک روی آن تغییر دهند . سیستم کش داخلی افزونه نیز عملکرد بهتری نسبت به افزونه های YARPP و Contextual Related Posts دارد . همچنین این افزونه دارای یک ابزارک اختصاصی با تنظیمات فراوان بوده که قابلیت شخصی سازی فراوانی دارد .

نقاط ضعف :

مسلما با ارائه قابلیت های زیاد نمی توان خیلی روی سرعت بالای آن حساب باز کرد ، اگر چه این افزونه سریع است ولی سبک نیست .

۵- افزونه Inline Related Posts

افزونه Inline Related Posts نسبت به سایر افزونه های این لیست تفاوت هایی دارد ، از جمله این که به جای نمایش مطالب مرتبط زیر پست ، این افزونه آن ها را بین مطلب نمایش می دهد . این طرز نمایش مطالب مرتبط در سایت های خبری و وبلاگ ها طرفداران زیادی دارد .

نقاط قوت :

نمایش مطالب مرتبط هنگامی که کاربر بیشترین تعامل را با مطلب دارد ، احتمال بیشتری برای کلیک شدن ارائه می دهد . این افزونه تنظیمات ساده ای دارد و به شما امکان می دهد که مشخص کنید کجای پست مطالب مرتبط نمایش داده شوند .

نقاط ضعف :

اگر می خواهید مطالب مرتبط را انتهای پست ها هم نمایش دهید نیاز دارید که از یک افزونه دیگر استفاده کنید ، استفاده همزمان از دو افزونه برای نمایش مطالب مرتبط فشار زیادی را روی سرور شما وارد می کند .

راهنمایی اضافی :

احتمالا متوجه شدید که در چند جای مختلف تاثیر استفاده از مطالب مرتبط را روی سرور به شما یاد آوری کردم ، پس امکان دارد که برخی از این افزونه ها روی سرورهای اشتراکی کار نکنند .

در این حالت می توانید از افزونه Manual Related Posts استفاده کنید . این افزونه به شما امکان می دهد که مطالب مرتبط را به صورت دستی انتخاب کنید . ارتباط بین لینک ها در این افزونه دو طرفه است . به این معنا که اگر یک مطلب قدیمی را به عنوان مطلب مرتبط یک پست جدید انتخاب کنید ، مطلب قدیمی نیز مطلب جدید را به عنوان پست مرتبط نمایش می دهد .

فهرست